שבע שנים אני צועדת איתה יד ביד

היא השמחה והצחוק, החיוך, הלב הענק הגדוש

תאריך: 19.10.22

15 תגובות

חוגגת: יומולדת 7 בקונספט דינוזאורים

2,555 ימים. מיליוני רגעים, כמו פיקסלים מתקבצים יחד לתמונה אחת גדולה. היא בת 7. עוד כמה שעות זה יהיה כמו אז, לפני שבע שנים. אותו היום, אותו התאריך. גם אז י״ג בתשרי יצא בשבת. אנחנו חוזרים אחורה במנהרת זיכרונות, הרגשות מתערבלים אחד בתוך השני, התרגשות, לחץ וחרדה, שמחה וחשש. אין הפרדה, אני לא יכולה לבטא מה אני מרגישה כי אני מרגישה הכול. ובשעה 22:55 אני שומעת בכי שגורם לי לחייך את החיוך הכי גדול שלי. ואלפי כוכבים צהובים מאירים אותנו, שוטפים את החדר הקטן באור יקרות. זה הרגע שבו אני נהפכת מאשה לאמא.

שבע שנים אני צועדת איתה יד ביד, צופה בה מתהפכת, זוחלת, עומדת, מדדה, הולכת, רצה, מטפסת. היא גדלה במהירות, האופי שהיה אז קטן כמו אפרוח, גדל והתפתח. היא קשת של צבעים, יודעת גם להביא עננים ולהוריד טיפות 😉 היא השמש שזורחת תמיד, קרניה מחממות ומלטפות, היא השמחה והצחוק, החיוך, הלב הענק הגדוש.

רגע לפני החגיגות, ישבתי עם שירה על הספה, סיפרתי לה שיום-הולדת זה יום גדול ומיוחד. שביום הזה ה’ גם רוצה לתת לה מתנה וזו הזדמנות לבקש. אמרנו פרק תהילים ושירה ביקשה בלחש את המתנה שהיא הכי רוצה יותר מכל דבר, הצטרפתי לבקשה שלה….:) אחרי הרגעים האלה, שהם הרגעים החשובים ביותר לאדם ביום ההולדת שלו, ההתייחדות עם בוראו, הוצאנו בלונים והתחלנו את ההכנות למסיבה!

יש משהו שחשוב לי מאוד, לחגוג יומולדת בתאריך. אני יודעת כמה זה מאתגר לפעמים (למי שנולד בתאריכים מיוחדים) שירה נולדה בין יום כיפור לסוכות. זמן עמוס מאוד מכל הבחינות.
ובכל זאת הצלחנו ברוך השם כל שנה לחגוג לה בתאריך, ביום שבו היא נולדה. כמובן שאת החגיגות אנחנו ממשיכים לאורך כל החג, כיאה לחובבת מסיבות ועוגות 🙂

שירה ביקשה יומולדת דינוזאורים, (הבקשה הייתה בעיקר פיניאטה דינוזאור) אמא מעצבת פשוט עושה יומולדת בקונספט דינוזאורים. נזכרתי מאוחר מידי לתכנן את היומולדת (שכיח אצלי) ואחרי חיפוש בגוגל הרגשתי קצת אכזבה שלא תכננתי מראש.
(יש הרבה פריטים מדהימים ויפים באתרים מחו״ל) אחרי חיפושים שלא ממש הועילו, הלכתי לחנות חד פעמי ליד הבית ( אל תשכחו שזה ערב חג. חיכיתי בפקקים מטורפים ועומס לא הגיוני!) בחנות לשמחתי הרבה היה את כל מה שהיינו צריכות, כולל פיניאטה דינוזאור! בהתלהבות ארזנו את הדברים ונסענו הביתה שמחות ומרוגשת. למלכת יום ההולדת הייתה בקשה לקיר ריקוד, אז לא ממש עשיתי קיר ריקוד, (קצת היה מוגזם;) אבל כן עיצבנו קיר חמוד לאווירה והוא היה גם מוצלח לרקע יפה וחגיגי לתמונות. את הצבעים התאמתי לפי החד פעמי והפיניאטה ששיחקה תפקיד ראשי. עיצבתי הזמנות ליום ההולדת (שלא ממש היו שימושיות כי הן הודפסו יום לפני) פוסטר לקיר, כמה תמונות לאווירה (כמו עוגה, מספר 7, בלונים) וכמובן לא ויתרנו על שרשרת דגלונים עם השם SHIRA.

את הדינוזאור (פיניאטה) האכלנו בהרבה סוכריות וסגרנו למשמרת. ביום שישי, (היום הגדול) רצתי לקנות הפתעות לילדים (תודה להכל בשקל!) ובלוני ענק (דינוזאור אחרון בחנות!) למזלי, חברה באה לבקר בדיוק יום לפני והייתה שם לעזור לנו לארגן את הכל במהירות. הכנסנו הפתעות לשקיות נייר צבעוניות (מהחד פעמי) סגרנו בוואשי טייפ – תמיד תחזיקו בבית. תלינו על הקיר את ההדפסים היפים שלנו, צרפנו את הבלונים, הצמדנו שולחן עץ לקיר (2 חמורים ומשטח שמשתמשת בו לצילומים) על השולחן סידרנו יפה את האביזרים, בקופסת עץ שמנו את ההפתעות, הפיניאטה כמובן וכמה דינוזאורים קטנים (ומכוערים) שהיה בהכל בשקל. הפעם גם הוספתי תמונה של שירה עם שוליים לבנים גדולים מאוד, כשהמסיבה תתחיל הילדים יכתבו קודם כל ברכה לשירה מסביב לתמונה, פעילות מעולה לילדים ומזכרת מהממת לשירה.

בלוני ההליום היפים (שאותם נשאתי במסירות ברכבת, מה שגם גרם לי לקבל הרבה ברכות מזל טוב מעוברים ושבים) הצטרפו לחגיגה. וזהו.

אה לא. כמעט.

כי אין חגיגה בלי עוגה.

 • יומולדת 7 בקונספט דינוזאורים

Left
Right

בהתחלה, כשעוד הייתי תחת השפעת פינטרסט חשבתי להכין עוגת הר געש. טוב שהיה לי יותר שכל מרצון לא הגיוני וברגע האחרון העוגה התחלפה לעוגת דינוזאור מקסימה וסופר קלה! (הרעיון הגאוני מכאן) הורדתי את הפרינטבל, הדפסתי וגזרתי את הדינוזאור החמוד. לעוגה הכנתי עוגת וניל מעולה בתבנית אינגליש קייק פשוטה, בלי להסתבך. זו עוגה שכל אחד יכול להכין. אגב, יש באתר גם פרינטבלס לדמויות וחיות אחרות.  לקישוט- גנאש שוקולד לבן עם צבע מאכל ירוק. החומרים האלה גרמו לי ללכת לחנות אפייה, משהו שאני עושה אולי פעמיים בשנה. הוספנו לגנאש הירקרק סוכריות לבנות וכמובן לא שכחנו את הביסקוויטים והרי לנו דינוזאור מושלם! העוגה (שהכנתי ממנה 2 מרוב שהיא קלה ) הצטרפה לשולחן היפה שלנו כל הילדים שרו וכתבו ברכות ואח״כ ירדנו לגינה ליד הבית שם כל ילד קיבל פרוסת עוגה, ואני גרפתי מחמאות מהילדים המתוקים כמה העוגה טעימה (הוכחה פשוטה, לא נשאר פירור)

משם עברנו לפעילות שכולם חיכו לה! הדינוזאור המסכן, (פיניאטה מקרטון שקשה ממש לשבור) נתלה אחר כבוד על ענף רעוע. הילדים הריעו בהתלהבות, תפסו במטה הפלסטיק והיכו בתורם כל אחד על הדינוזאור (רחמים עליו) היו כמה מבוגרים שהיו חייבים לנסות גם. אחרי הכאות רבות, וטלטול של הדינוזאור, הזנב שלו נקרע וסוכריות קטנות החלו ליפול ממנו היישר אל הקרקע שבין רגע התמלאה בכפות ידיים בכל הגדלים שתפסו בהיסטריה סוכריות על גבי סוכריות, מלאו כיסיהם ושמלותיהן במתוק המתוק הזה. באותו רגע הסתיימה המסיבה (לפחות מבחינתי) הילדים נשארו לשחק בגינה, שירה חילקה להם הפתעות ואנחנו הלכנו לסדר את הבית ולבשל לשבת. את חגיגות יום ההולדת המשכנו גם בסוכות, העוגה השנייה שוב גרפה מחמאות הפעם מהמבוגרים. היא גם זכתה בתחרות בינה לבין עוגת יומולדת קלאסית- שוקולד עגולה עם קצפת (שקישטה באמנות עוד חברה שקפצה לביקור בסוכות) החד פעמי היה שימושי ביותר, והבלונים לא משו מסוכתנו יומם וליל.

הדעה שלך חשובה לי, אשמח לשמוע מה דעתך על הפוסט

15 תגובות על “חוגגת: יומולדת 7 בקונספט דינוזאורים”

 1. שירה ואמאשלה צמד חמד שאני כה אוהבת
  יומולדת, הפתעות עוגות שלא מלכלכות בית. ואמא יצירתית שאוהבת מסיבות. מה ילדה בת 7 יכולה לבקש יותר. תמשיכו ביחד להנות מהחיים ככה להביא צבע ושמחה ומלא אור וסוכריות.

 2. יומולדת מתוק ממש!
  והכי כיף שבלי להתארגן מלא זמן מראש יוצאת תוצאה כזאת מתוקה
  ושירה נראית בובה מתוקה (:

 3. מקסים!!
  כלכך נעים לעין! חשבתם על כל פרט!
  העיקר שיהיה לכם הממממוווןןן נחת! ואושר לעוד שנים רבות נעימות וטובות ומתוקות!!

 4. איזה בלוג מרתק!
  שירה פשוט מהממת, אהבתי שאפילו את השמלה שלה התאמת לחגיגה.
  הרבה נחת ואושר
  שנה הבאה עם צילומי ניו בורן בעז”ה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל

אין מוצרים בסל

Contact
shoshi@shoshi-sirkis.co.il
tel. +972-55-688-9846 WhatsApp
currently freelancing

Social
ig. @shoshi.sirkis

Contact
דילוג לתוכן