ההשראה היא כמו מפה

נותנת לנו כיוון ומסלול מאיפה להתחיל

תאריך: 08.08.21

8 תגובות

מעצבת: על המגרש הזה בניתי

עיצוב כריכה לספר נגזר הרבה פעמים מכותר הספר, כמו חוט שמקשר בין המילים לעיצוב. בעיצוב הכריכה הנוכחית היו כמה דברים ברורים מראש, כמו ההתיחסות לנושא הבנין, סגנון העיצוב, והחשיבות שהעיצוב יהיה מינימליסטי. כמו תמיד התחלנו בהשראה שאותה אני אוספת מרחבי הרשת. ההשראה היא כמו מפה שנותנת לנו כיוון ומסלול מאיפה להתחיל.

הפעם הייתה השראה שתפסה אותי, שמים בצבע תכלת ובנין לבן. מכאן הרעיון המשיך והתקדם הלאה. בסיפור,  הדמויות הראשיות עוברות תהליך של שינוי, צמיחה ושחרור. רצינו לבטא את השינוי שהדמויות עוברות גם בעיצוב, הרעיון היה ליצור בנין תלוי על ענן ומרחף באוויר, מצד אחד הוא תלוי, אך מצד שני הוא מרחף, הוא יכול להשתחרר ולשחרר, לעוף מעבר למקום שלו, לראות דברים מלמעלה, מזוית אחרת.וכך אט אט נרקם לו הויזואל וקיבל צורה וצבע. מכאן היה פשוט צריך לבצע.

הייתי צריכה לגו לבן קטן, קובי, הבן היצירתי של חברה שלי התנדב להביא לי את הלגו, הוא גם הפתיע אותי כשהוא בנה מהלגו בנין לבן צר וגבוה. הבנין של קובי היווה בסיס והשראה מעולה לבנין שבנינו אחר כך (עשינו לו מעט תיקונים כדי שיהיו פחות חלונות בחזית) הפעם תהליך ההכנה עצמו היה קצר, הוא לא דרש עוד אנשי מקצוע או אמנים (להוציא את קובי 😉) השלב הבא היה ההרכבה והצילום. לשמים השתמשתי בבריסטול תכלת, הענן היה עשוי מצמר גפן, כמה שזה נראה פשוט לקח זמן ליצור ענן שיראה טבעי ויעמוד יפה וטוב. לבנין הקטן קשרנו חוטים לבנים, באמצעותם חיברנו את הבנין לענן ואת הענן קשרנו לחצובה עם מוט. לריצפה השתמשתי בבריסטול אפור. לתאורה רציתי תאורה קשה יחסית שתטיל צל על הריצפה. עשיתי כמה ניסויים והעמדות ולאחר שהייתה תמונה טובה, צילמתי עוד כמה תמונות שאוכל לשלב אחר כך בפוטושופ, כמו אבני לגו שזרקנו באוויר, כדי לתת תנועה בתמונה.

Left
Right

מכיון שאני עוסקת בעיצוב ופחות בטיפוגרפיה ועיצוב גרפי (למרות שעשיתי ואני עושה זאת לפעמים, אבל ברוב המקרים אעדיף לעבוד עם מעצב גרפי שנמצא בתחום ומתקדם עם השנים) לכן פניתי לאלרון שאתם מכירים מהפוסט האחרון (עיצוב כריכה-סורג של סחלבים) ביקשתי מאלרון לעצב את הכריכה עם הטקסט והטיפוגרפיה. אלרון שיחק עם הפונטים ונתן הרבה אפשרויות שחלקן היו יפות מאוד ושאני אהבתי אותן ממש. אם כי בסופו של דבר החלטנו כן ללכת על משהו נקי, פשוט ומינימליסטי, לא הוספנו עננים בתמונה (למרות שאהבתי את זה) רצינו כן לשדר כריכה עם רצינות, ספר למבוגרים.

התוצאה הסופית הקסימה אותי, התחברתי אליה מאוד. אהבתי כל דבר בכריכה, את הרעיון, העיצוב, הטקסטים שהתיישבו בצורה מושלמת והתחברו לעיצוב. יש כאן תחושה של דמיון ומציאות, של חיבור והתנתקות, ילדותיות ורצינות. וכל אלו יוצרים יחד כריכה יפייפיה לסיפור שהוא לא פחות יפה מהכריכה שעוטפת אותו.

הרבה כריכות שעיצבתי מספרות סיפור, מובילות אותנו למקום קסום, כמו התחלה של סיפור לא נודע. סיפור בלי מילים, עלילה של צורה וצבע. גם כאן בכריכה הזו אני חושבת שהעיצוב יכול להיות גלויה או פוסטר, יש בו משהו קסום ומבטא כל כך.

עיצוב כריכה וצילום: שושי סירקיס
עיצוב גרפי והכנה לדפוס: אלרון – הפונטון

הדעה שלך חשובה לי, אשמח לשמוע מה דעתך על הפוסט

8 תגובות על “מעצבת: על המגרש הזה בניתי”

 1. עיצוב נקי כמיטב המסורת
  והמון מסר שמקופל בתוכו
  את תמיד מצליחה,
  בוויז’ואל מנימליסטי
  לבטא בצורה כזאת מסקרנת,
  ייחודית,
  מעוררת עניין..

  עובדת ביסודיות ולא עושה הנחות!
  התאורה מדהימה
  והענן נראה אמיתי לחלוטין,
  כייף לקבל את המאחורי הקלעים שלך,
  השראה שכמוך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל

אין מוצרים בסל

Contact
shoshi@shoshi-sirkis.co.il
tel. +972-55-688-9846 WhatsApp
currently freelancing

Social
ig. @shoshi.sirkis

Contact
דילוג לתוכן